Tomografia głowy u 11-latka a możliwe następstwa

Witam Jestem mamą 11 latka neurolog dał nam skierowanie na tomografię głowy z kontrastem, a ja nie mając orientacji że to badanie może być szkodliwe nie zdałam żadnych pytań lekarzowi. Syn miewa nawracające bóle głowy średnio raz lun dwa w miesiącu. Ale gdy przeanalizowałam temat w internecie mam obawy o skutki uboczne i waham się czy w jego przypadku nie wystarczyłby rezonans.

Absolutnie proszę zachować spokój.
Omówienia wymaga jedynie kwestia ewentualnej alergii o ile pacjent na nią cierpi , o której należy poinformować lekarza przed badaniem ,aby dobrał odpowiedni środek kontrastowy.Informacje do których Pani dotarła są prawdopodobnie z przed wielu lat.
Badania są bezpieczne.A ich wartość dla pacjenta i lekarza bardzo duża
Pozdrawiam ciepło