Tomografia komputerowa klatki piersiowej u 20-latka
Moja diagnoza po tomografii klatki: Zniekszczalcenie zarysow powierzchni stawowych tworzacych stawy mostkowo-bojojczykowe po obu stronach, z poszerzeniem szpary stawowej oraz drobnymi nadżerkami w podchrzęstnych czesciach kostnych, podobne zmiany widoczne są w okolicy przyczepu chrzęstnej częsci przyczepu 1-go żebra po stronie prawej do mostka. Obraz sugeruje zmiany zwyrodnioeniowe (ukł choroa tkanki łącznej?). co to moze byc i co z tym zrobic?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Marta Mielniczuk
48 poziom zaufania
Witam, taki wynik badania obrazowego sugeruje konieczność poszerzenia diagnostyki układu immunologicznego. Nie ma powodów do stresu ale żeby niczego nie przeoczyć warto zrobić kilka badań. W tym celu początkowo warto się zgłosić do lekarza POZ po dalsze skierowania. Pozdrawiam