Tomografia komputerowa klatki piersiowej u 20-latka

Moja diagnoza po tomografii klatki: Zniekszczalcenie zarysow powierzchni stawowych tworzacych stawy mostkowo-bojojczykowe po obu stronach, z poszerzeniem szpary stawowej oraz drobnymi nadżerkami w podchrzęstnych czesciach kostnych, podobne zmiany widoczne są w okolicy przyczepu chrzęstnej częsci przyczepu 1-go żebra po stronie prawej do mostka. Obraz sugeruje zmiany zwyrodnioeniowe (ukł choroa tkanki łącznej?). co to moze byc i co z tym zrobic?

Marta Mielniczuk

Witam, taki wynik badania obrazowego sugeruje konieczność poszerzenia diagnostyki układu immunologicznego. Nie ma powodów do stresu ale żeby niczego nie przeoczyć warto zrobić kilka badań. W tym celu początkowo warto się zgłosić do lekarza POZ po dalsze skierowania. Pozdrawiam