Tomografia komputerowa klatki piersiowej u 24-latka
Tk klatki piersiowej Dyskretne zmiany bliznowate w obu ss. V płuc oraz w s.PP. W s.III PP podopłucnowo widoczny guzek o charakterze mlecznej szyby wielkości 4mm - obraz niespecyficzny. Nieco brzusznie od niego widoczna skąpe zagęszczenie wielkości 4mm sugeruje zmianę bliznowatą. Na pograniczu ss. III i IV PL obwodowo oraz częściowo w dolnej części s.I/II PL widoczne są skupiska drobnych guzków o dystrybucji wewnątrzzrazikowej. Poza tym miąższ płucny bez innych patologii. Przekroje tchawicy i wi

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, całość wyniku trzeba interpraetowac w kontekście objawow klinicznych oraz historii choroby. Zalecam konsultacje z lekarzem prowadzącym i zlecającym badanie. Pozdrawiam