Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego
Witam 4 lata temu byłem operowany na tzw. przepuklinę kręgosłupa,jakiś czas temu bóle znów się nasiliły,lekarz skierował mnie na tomografię kręgosłupa lędźwiowego,otrzymałem taki opis.... spłycenie lordozy lędźwiowej,pogłębione ustawienie kości krzyżowej,obniżenie wysokości krążka międzykręgowego w poziomie L4/L5 z szeroką dokanałową wypukliną pierścienia włóknistego i jądra miażdżystego centralnie na głębokość do 0,8 cm z uciskiem worka oponowego. Czego mogę się spodziewać?

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam