Tomografia komputerowa kręgosłupa u 47-latka
W przestrzeni m-kręgowej L5/S1 badaniem KT wykazano centralne uwypuklenie krążka m-kręgowego powodujące impresję worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych -co to oznacza i co należy z tym zrobić ?

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon