Tomografia komputerowa zatok
Dzień dobry,mam serdeczna prośbę w odczytaniu wyniku tk zatok Przyscienne 'poduchowate'pogrubienie błony śluzowej zatok szczękowych.W świetle zatoki szczękowej lewej widoczny jest poziom płynu.Cześciowe zacienienie komórek błednika sitowego.Polipowate pogrubienie blony sluzowej zatok czołowych.Przerost błony śluzowej małzowin nosowych.Niedrożnośc kompleksów u-p

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Taki opis wskazuje na przewlekły stan zapalny zatoki. Dodatkowo mowa jest o zaczopowaniu ujścia zatoki, które z pewnością znacznie utrudnia proces zdrowienia.