Tomografia komputerowa zatok

Dzień dobry,mam serdeczna prośbę w odczytaniu wyniku tk zatok Przyscienne 'poduchowate'pogrubienie błony śluzowej zatok szczękowych.W świetle zatoki szczękowej lewej widoczny jest poziom płynu.Cześciowe zacienienie komórek błednika sitowego.Polipowate pogrubienie blony sluzowej zatok czołowych.Przerost błony śluzowej małzowin nosowych.Niedrożnośc kompleksów u-p
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Zabieg balonikowania i płukania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Witam! Opisane zmiany są charakterystyczne dla przewlekającyh się stanów zapalnych zatok. Obecność płynu w lewej zatoce szczękowej może natomiast wskazywać na obecność aktualnie toczącego się zapalenia. Oczywiście wynik powinien być interpretowany w oparciu o znajomość prezentowanych przez pacjenta objawów klinicznych i dotychczasowej historii choroby. By może konieczny okaże się zabieg endoskopowy polegający na udrożnieniu ujść i usunięciu nadmiaru błony śluzowej oraz punkcja płynu z zatoki szczękowej.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Taki opis wskazuje na przewlekły stan zapalny zatoki. Dodatkowo mowa jest o zaczopowaniu ujścia zatoki, które z pewnością znacznie utrudnia proces zdrowienia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty