Tomografia komputerowa znamienia w jamie ustnej

Witam, wykryto u mnie zmianę w jamie ustnej.Proszę o interpretację tomografii. W tomografii z kontrastem twarzoczaszki uwidoczniono po stronie lewej podniebienia twardego niejednorodną nieregularną strukturę o gęstościach miekkotkankowych, nie powoduję nacieku na tkanki kostne i ich destrukcji. Brak okolicznej tkanki tłuszczowej w tej lokalizacji-cechy miejscowego nacieku. Rozmiar 16x18x14 mm.W badanym zakresie widoczne pojedyncze węzły chłonne o śr. do 10mm. Biopsja-tumor mixtus

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik badania histopatologicznego wskazuje na guz mieszany. Wynik tomografii potwierdza obecność zmiany oraz opisuje brak naciekania. Niepokojące mogą być natomiast powiększone węzły chłonne (niestety nie sprecyzowano okolicy). Proszę skonsultować się ze specjalistą otolaryngologiem, który odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Zapewne trzeba będzie jednak usunąć zmianę w całości.