Tomografia kręgosłupa i interpretacja

Moj tata mial zrobione tomografie gregoslupa i dostal wyniki. Prosze o pomoc w odczytaniu ich. Oto one: Wykonano jedofazowe TK kregoslupa L-S. Kregozmyk przedni na dlugosci 4mm na poziomie L5-S1. w przebiegu obustronnej kregoszczeliny, zmiany zwyrodnieniowe tarczy L5-S1 ze znacznym jej obnizeniem. Geody zwyrodnieniowe w trzonach L3,L5. Kanal kregowy bez cech pjn. i ciasnoty.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność patologii o charakterze zwyrodnieniowym czyli o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Nie uwidoczniono jednak konfliktu ze strukturami nerwowymi w obrębie kręgów. Warto skorzystać z pomocy rehabilitanta.