Tomografia mózgu z kontrastem
badanie tomografii mozgu z kontrastem wykrylo "odmiane rozwojowa w postaci drobnego dodatkowego naczynia tetniczego odchodzacego z kompleksu ACoA-t.ciała migdałowego"
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Oprócz anatomicznego układu naczyń krwionośnych mogą występować pewne anomalie. W większości przypadków nie mają one jednak wpływu na funkcjonowanie układu krążenia oraz struktur zaopatrywanych przez naczynia. Niemniej z wynikiem badania należy udać się do lekarza prowadzącego.
Jeżeli poza tym nie wykryto patologii, to nie ma powodów do niepokoju
Wrodzona odmaina anatomiczna naczyń tęniczych mózgu.