Tonsura a zakola

Witam, mam takie pytanie: czy może się robić tonsura, kiedy nie występują zakola? Chodzi mi o to, czy, żeby stwierdzić objawy łysienia typu męskiego (androgennego), które jest dziedziczone, musi występować i tonsura, i zakola? Wydaje mi się, że moje włosy na czubku głowy są słabsze i częściej wypadają, jak przejeżdżam ręką po głowie. Nie widać jeszcze przerzedzenia. A podejrzenie tonsury pojawia się, gdyż mój młodszy o rok brat łysieje na czubku głowy, ale też ma zakola. W rodzinie nikt nie łysiał ,nie wiem jak ojciec, bo nie mam nim kontaktu. Mam 24 lata. U brata też występują problemy ze skórą głowy - ma mocno zaczerwienioną, może nawet lekkie strupy. U mnie problemy ze skórą nie występują. Więc może nie powinienem się przejmować? Czy pewne jest, że i u mnie pojawi się tonsura? Są jakieś metody, które mógłbym zastosować, żeby tonsura się nie pojawiła?
24 LAT ponad rok temu

Witam!

Powinien Pan pogonić brata do dermatologa: zaczerwienienie skóry głowy i strupy wskazują na inne niż łysienie androgenowe choroby skóry, które mogą także powodować utratę włosów. U brata do łysienia androgenowego mogła się dołączyć np. grzybica lub łojotokowe zapalenie skóry, które mogą jeszcze bardziej nasilać utratę włosów. Trzeba rozpocząć leczenie, aby zminimalizować "straty". Panu także przydałaby się wizyta u dermatologa. Jeśli stwierdzi łysienie typu męskiego, to trudno. Jednak jeśli ma Pan np. grzybicę, to można rozpocząć leczenie.

Polecam artykuł:portal.abczdrowie.pl/rodzaje-lysienia

Pozdrawiam!