Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel jajnika a krwawienie

Jeżeli pęcherzyk Graffa nie pękł i utworzyła się 5-centymetrowa torbiel, to skąd krwawienie? Skoro pęcherzyk nie pękł, jajeczko się nie wydostało, nie zostało zapłodnione, ani też nie obumarło, to skąd krwawienie?

KOBIETA ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Krwawienie w przypadku torbieli jajnika związane jest najczęściej z charakterem zmiany. Torbiel jajnika rzadko spowodowana jest niepęknięciem pęcherzyka Graffa. Częściej są to torbiele krwotoczne ciałka żółtego. Torbielą najczęściej dającą objawy w postaci krwawień pozamiesiączkowych, jest torbiel endometrioidalna, związana z implantacją błony śluzowej jamy macicy (endometrium) w obręb jajnika. Błona ta podlega takim samym przemianom hormonalnym i strukturalnym jak ta w jamie macicy, przez co powiększa się i złuszcza, powodując krwawienia i inne dolegliwości.

Jeśli rozpoznano u Pani torbiel, powinno dążyć się do określenia jej charakteru - przede wszystkim należy różnicować ją z procesem złośliwym.

Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza ginekologa i poddać się dalszej diagnostyce i leczeniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy