Torbiel jajnika a mniejsza lewa pierś

Mam 18 lat. Mam zacofanie fizycznego rozwoju 3-letnie (słowa endokrynologa). Okres dostałam w wieku lat 14. Mój biust był równy, dopóki w tym wieku nie miałam torbieli jajnika, wtedy prawa była większa od lewej. Po wyleczeniu lewa nadgoniła, choć wciąż była mniejsza, ale nie widocznie. Teraz znów wykryto u mnie torbiel jajnika, lewego, a lewa pierś znów jest mniejsza i to o dobry rozmiar, leczę anty. Czy jest szansa, że lewa pierś po wyleczeniu dogoni prawą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozmiar obu piersi nie zawsze jest taki sam nawet u kobiet bez obciążonego wywiadu ginekologicznego. Bardzo duży wpływ na tą kwestię ma gospodarka hormonalna organizmu. W przypadku torbieli zlokalizowanej w jajniku możliwe iż doszło do zachwiania poziomu hormonów. Prawdopodobnie po uregulowaniu tej kwestii rozmiar piersi może ulec zmianie.