Torbiel jajnika w 33. tygodniu ciąży

Witam jestem w 33 tygodniu ciąży, jeszcze przed ciążą miałam zdiagnozowaną torbiel prawdopodobnie skórzasta na jajniku, mój gin zapewnił mnie ze nie przeszkadza w zajściu w ciąże a usuwa się po porodzie. Ja jednak zastanawiam się czy powinnam nalegać na cc, podczas której się ją usunie, obawiam się wysiłku przy porodzie z tą cystą, nie rozmawiałam jeszcze ze swoim lekarzem ale obawiam ze się mimo to będę musiała rodzic sn. Chyba lepiej zapobiegać niż czekać na rozwój sytuacji a potem zaradzać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Torbiel może przeszkadzać podczas naturalnego porodu, więc możliwe, że będzie trzeba rozważyć cc, jednak jest to silnie uzależnione od rozmiarów tej zmiany i jej aktualnego stanu.