Torbiel na lewym jajniku a pozytywny test ciążowy

Witam mam pytanie byłam dziś u ginekologa z pozytywnym testem. Okazało się że nie jestem w ciąży, ale mam torbiel na lewym jajniku przepisał mi leki i za 3 miesiące mam przyjść pow że prawdopodobnie będzie czekać mnie operacja i nie może mi powiedzieć czy będę mogła mieć 2 dziecko ponieważ usunięcie może spowodować zmiany w jajowodach. Proszę mi pomóc i odp na pyt co by było gdybym teraz zaszła w ciążę czy torbiel mogła by zaszkodzić dziecku?? Czy mogę zostać bezplodna po operacji? ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
To czy będzie Pani mogła mieć dzieci po operacji zależy od jej rodzaju - jeśli wskazane jest usunięcie przydatków po jednej stronie, szansa na kolejną ciążę istnieje, lecz może być zmniejszona. Gdyby Pani była w tej chwili w ciąży, wówczas przeciwwskazana jest operacja, lecz sama torbiel nie powinna mieć wpływu na przebieg ciąży. Myślę, że podczas najbliższej wizyty powinna Pani porozmawiać o wszystkich szczegółach związanych z Pani stanem i dalszym postępowaniem z lekarzem prowadzącym.