Torbiel nad śledzioną a kłucie po lewej stronie pod żebrami

Mam Torbiel nad śledzioną 120mmx 95mm. Czuję kłucia po lewej stronie pod żebrami z boku jak śpię na boku. Jak robię głębsze wdechy. Lekarz mówi, żeby to na razie zostawić? Jest ryzyko, że pęknie mi ten worek z torbielą jeśli jest na śledzionie? Drażni mnie to kłocie w tym samym miejscu. Grzegorz

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Większość torbieli niesie za sobą ryzyko pęknięcia, natomiast Pana indywidualne ryzyko tego powikłania może ocenić tylko lekarz, który Pana prowadzi. Proponuję aby w przypadku narastania Pana objawów skonsultować się z lekarzem prowadzącym.