Torbiel nerki u 41-latka

wita mam 41 lat wykryto u mnie nie typową torbiel nerki na wysokosci segmętu dolnego owalny obszar lito- płynowy o wymiarach 53x45mm,część lita slabo koduje przeplywu wpower- doppler
41 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim zmiana wymaga dalsze diagnostyki i dokładnego określenia jej charakteru. Być może konieczne będzie wykonanie biopsji zmiany lub tomografii komputerowej jamy brzusznej. Proszę zgłosić się do specjalisty urologa celem wdrożenia odpowiedniego postępowania.
Pozdrawiam!

Torbiel prosta nerki to najczęstsza łagodna zmiana w nerce diagnozowana u ponad 50% ludności powyżej 50 roku życia. Z reguły takie zmiany są wskazaniem do obserwacji i nie powodują dolegliwości. W bardzo rzadkich przypadkach mogą współwystępować ze zmianą nowotworową. W Pana przypadku ze względu na nietypowy obraz i podejrzenie zmiany nowotworowej w USG wskazana jest dalsza diagnostyka - tomografia komputerowa jamy brzusznej.