Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel nerki u 41-latka

wita mam 41 lat wykryto u mnie nie typową torbiel nerki na wysokosci segmętu dolnego owalny obszar lito- płynowy o wymiarach 53x45mm,część lita slabo koduje przeplywu wpower- doppler
41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim zmiana wymaga dalsze diagnostyki i dokładnego określenia jej charakteru. Być może konieczne będzie wykonanie biopsji zmiany lub tomografii komputerowej jamy brzusznej. Proszę zgłosić się do specjalisty urologa celem wdrożenia odpowiedniego postępowania.
Pozdrawiam!

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Torbiel prosta nerki to najczęstsza łagodna zmiana w nerce diagnozowana u ponad 50% ludności powyżej 50 roku życia. Z reguły takie zmiany są wskazaniem do obserwacji i nie powodują dolegliwości. W bardzo rzadkich przypadkach mogą współwystępować ze zmianą nowotworową. W Pana przypadku ze względu na nietypowy obraz i podejrzenie zmiany nowotworowej w USG wskazana jest dalsza diagnostyka - tomografia komputerowa jamy brzusznej.

0

Typowa torbiel nerki (tzw. prosta torbiel) o podanych przez Pana rozmiarach nie wymaga leczenia a jedynie monitorowania przy pomocy USG wykonywanego co roku. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy