Torbiel pod skórą w tylnej części lewego policzka

Witam, Moja córeczka ma torbiel pod skórą w tylnej części lewego policzka. Przez skórę widać tylko inne ciemne zabarwienie. Rok temu polik w tym miejscu był bardziej wypukły, teraz nie widać wypukłości ale troche się powiększył - srednica około 1 cm. Lekarz mowi żeby go usunąć. Boję się że zostanie blizna na buzi. Z wiekiem ta blizna bedzie pewnie sie powiększać. Moje pytanie jest czy teraz operować; jeśli tak to jaką metodą (może od środka buzi?), szycie czy klejenie? Dziękuje Robert

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję usunąć zmianę, nie mniej jednak warto skonsultować się z chirurgiem plastycznym.