Torbiel podpajęczynówki i umiarkowany zanik korowy

witam z powodu silnego bólu głowy zostałem skierowany na tomografie z kontrastem wynik torbiel pajęczyniówki 25x55mm 46x15 cechy umiarkowanym zaniku korowego prawa komora boczna szersza o charakterze rozwojowym , skierowanie do neurochirurga i czekam czy to coś złego ból nieustaje od 6-7 miesięcy codziennie w różnych godz tabletki nic niedają .co moge zrobić prosze o opinie
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie torbieli pajęczynówki uzależnione jest od lokalizacji i wielkości. Małe torbiele leczy się zachowawczo, wykonując kontrolne badanie obrazowe co roku, obserwując czy torbiel się nie powiększa. Natomiast kiedy jest duża torbiel to można ją leczyć neurochirurgicznie, więc wykonując operację i opróżniając płyn.Postępowanie uzależnione jest także od objawów klinicznych. Warto skonsultować się z neurochirurgiem.