Torbiel podpajęczynówki i umiarkowany zanik korowy

witam z powodu silnego bólu głowy zostałem skierowany na tomografie z kontrastem wynik torbiel pajęczyniówki 25x55mm 46x15 cechy umiarkowanym zaniku korowego prawa komora boczna szersza o charakterze rozwojowym , skierowanie do neurochirurga i czekam czy to coś złego ból nieustaje od 6-7 miesięcy codziennie w różnych godz tabletki nic niedają .co moge zrobić prosze o opinie
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie torbieli pajęczynówki uzależnione jest od lokalizacji i wielkości. Małe torbiele leczy się zachowawczo, wykonując kontrolne badanie obrazowe co roku, obserwując czy torbiel się nie powiększa. Natomiast kiedy jest duża torbiel to można ją leczyć neurochirurgicznie, więc wykonując operację i opróżniając płyn.Postępowanie uzależnione jest także od objawów klinicznych. Warto skonsultować się z neurochirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy