Torbiel retencyjna w zatoce klinowej

witam mam pytanie mam torbiel retencyjna w zatoce klinowej po prawej stronie byla ona badana ostatni raz 4lata temu ,zaniedbałam to poniewarz mam chora córeczke i zajełam sie leczeniem dziecka a osobie zapomniałam obecnie jestem w ciazy rozwiazanie mam na 11grudia tego roku czy moge bez obaw rodzic silamy natury??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Torbiele zatok zazwyczaj są zmianami łagodnymi, powstają na podłożu stanu zapalnego w obrębie błony śluzowej zatok. Treść retencyjna zawiera bakterie, nabłonki i inne substancje. Zmiana na pewno wymaga uwagi. Nie jest ona jednak przeciwwskazaniem do porodu siłami natury.