Torbiel śledziony u 5-latka

Witam, mój 5 letni synek jest po drugim badaniu USG jamy brzusznej w odstępie 3 miesiecy. poprzednio śledziona była rozmiarów 8,6cm i widoczna torbiel o śr. 2,2cm. Natomiast po dzisiejszym badaniu okazało się że śledziona ma wymiary 93x43mm a torbiel jest o śr. 28mm. czy jest to wskazanie do operacji? czy takie torbiele jeśłi zajdzie taka konieczność usuwa się laparyskopowo??Z góry dziękuję za dopowiedź.Mariola

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga.