Torbiel splotu naczyniastego i asymetria układu komorowego u noworodka

Wypis ze szpitala: Noworodek z ciąży 4 porodu 3 urodzony drogą CC ze wskazań stan po 2 CC w 39+6 tyg w ciąży w stanie ogólnym dobrym. Ze wzgl na obciążony wywiad ciążowo-okołoporodowy nadciśnienie u matki u chłopczyka wykonano USG mózgowia którego rozpoznano torbiel splotu naczyniastego 9/5mm. Po dzisiejszym UZG główki okazało się że syn ma asymetrię układu komorowego L>P komora lewa 8mm prawa 3mm. Torbiel 8mm Jak mam rozumieć te wyniki czy jest powód do niepokoju. Dziecko rozwija się prawidłowo

Kontrolne badanie usg głowy winno zawierać pomiary w tym indeks komorowy.Pozdrawiam ciepło