Torbiel u noworodka - czego mogę się spodziewać?

Witam. Jestem w 36 tyg. ciąży. Lekarz wykrył u mojego malenstwa torbiel obok pecharza moczowego, ma 23,5 mm średnicy. Co teraz? Co mam zrobic? Do jakiego lekarza się udać? Czy to zejdzie? Czego mogę się spodziewać? Jestem przerażona!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani krótkiego opisu nie sposób wywnioskować co dolega dziecku. Powinna się Pani udać do specjalistycznej poradni wad płodu (w Warszawie taka poradnia znajduje się w IMiD), gdzie doświadczony ultrasonografista zdiagnozuje wadę i pokieruje Panią dalej do odpowiedniego specjalisty. Może się okazać, że konieczna będzie operacja, dlatego ważna jest wczesna diagnoza, tak żeby wszystko przeprowadzić w najkorzystniejszym dla dziecka momencie.

Pozdrawiam serdecznie!