Torbiel w badaniu USG nerek
Witam ostatnie badanie USG wykazało obecność w nerce torbieli miąższowej 21mm oraz 10mm w nerce lewej z przyściennymi zwapnieniami czy to coś poważnego?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam. Oczywiście należy ocenić to znalezisko w kontekście objawów i innych wyników badań, niemniej jednak obecność pojedynczych torbieli w nerkach sama w sobie nie jest powodem do interwencji medycznej, jedynie kontroli USG co 6-12 miesięcy (wg decyzji lekarza)