Torbiel w obrębie woreczka żółciowego

Witam, mam małego torbiela na woreczku żółciowym, czy powinnam sie martwić? Lekarz powiedział ze za 6 mies kontrolne usg ale chciałabym dowiedzieć sie czy to cos groźnego moze byc? i skąd taka dolegliwość? Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Szanowna Pani!
Proszę się nie martwić. Torbiel pęcherzyka żółciowego nie jest stanem, który zagraża zdrowiu lub życiu. Lekarz zalecił ponowną ocenę zmiany za 6 miesięcy, aby sprawdzić, czy torbiel rośnie, czy jest cały czas tej samej wielkości.

Małgorzata Panek

Zmiana taka musi być obserwowana celem oceny czy rośnie czy też utrzymuje stały rozmiar. Może wynikać ona z łagodnego procesu rozrostowego. Proszę pamiętać o okresowych kontrolach
Pozdrawiam