Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel w pochwie a częste oddawanie moczu

Witam. Od półtora miesiąca mam problem z częstym oddawaniem moczu - nawet w nocy muszę wstawać. Na początku podejrzewałam że to ciąża, ale zrobiłam test i dostałam miesiączkę. Później udałam się do lekarza rodzinnego zrobiłam ogólne badanie moczu - wszystko wyszło ok. Teraz niedawno byłam u ginekologa i okazało się ze mam torbiel w pochwie , zaraz koło pęcherza i to prawdopodobnie jest przyczyną gdyż cysta naciska na pęcherz. Proszę o poradę, czy to coś poważnego? proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Przebieg badania mammograficznego

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Torbiel w miednicy mniejszej nie jest zagrożeniem samym w sobie. Może powodować jednak różnego typu objawy niepożądane tj np. wspomniany ucisk na pęcherz i częstomocz. Warto udać się ponownie do ginekologa by ustalic dalsze postępowanie. Takie zmiany można z powodzeniem usuwać.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Uważam, że bez interwencji operacyjnej nie obędzie się. Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem i ustalić jak najszybciej dalsze postępowanie.
Dr med. Leszek Włodarczyk

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam ponownie. Torbiel jest dość duża, stąd prawdopodobnie wszelkie zgłaszane objawy. Ból może pojawiać się w wyniku ucisku lub rozciągnięcia narządu a przez to drażnienia zakończeń nerwowych. Myślę iż starania o potomstwo warto odłożyć na później. Tzn .. na po zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy