Torbiele i kamienie w nerce i zatkany moczowód

Mam w nerce torbiele i kamienie,oraz zatkany zatkany moczowód na końcu połączony z pęcherzem moczowym małym guzem.Czy muszę usunąć tą nerkę.Mam 78 lat,miałem na tej nerce kilka zabiegów,a kamienie i torbiele jak rosły tak rosną aż zatkały moczowód.Jaki jest ratunek aby zlikwidować bule narastające.Pozdrawiam Marian

Lek. Artur Jeliński Urolog

POdal man zamlo danych jezli guz sie usnie to moze udfa sie odblkowac nerk , torbieli m na nie rusdzac a co do zlogow to jest to kwestai do zastaniwenia , trzeba w pierszym rzedzie wyjasnic sprawe guza