Torbiele na jajniku i stosowania wkładki Mirena

Witam mam43l.W czerwcu bylam na kolejnej wizycie u ginekologa(dodam ze badam sie regularnie)po przeprowadzonych dokladnycz badaniach tzn.usg wew.i zew.(od3lat mam wkladke horm. Mirena kekarz wykryl dwie torbiele na lewym jajniku 5i3cm.Nie dostalam zadnych lekow,skierowania na biopsie itp.powiedzial tylko ze po3 miesiacach po ktorych mam kolejna wizyte kontrolna powinny same sie wchlonac.Martwie sie 3miesice to glugo boje sie zebym nie zachorowala na taka.Czy jest to mozliwe?Lekarz mowi ze nie.A.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Prawdopodobnie wspomniane zmiany ulegną zanikowi.