Totalny zanik libido i poczucie obcości po ciągu amfetaminowym

Czy anhedonię, poczucie obcości i totalny zanik libido po kilkumiesięcznym ciągu amfetaminowym da się w ogóle wyleczyć? Jeśli można, to proszę o wskazanie jakichś leków. Czy ja w ogóle mam szansę na powrót do dawnego życia?

Witam Pana serdecznie!

Przede wszystkim bardzo się cieszę, iż zdecydował się Pan na odstawienie narkotyków i wierzę w to, że wytrwa Pan w swoim postanowieniu. Jest to, bowiem pierwszy krok na drodze do odzyskania równowagi psychicznej.

Substancje psychoaktywne w tym narkotyku są swoistą trucizną, która wpływa na zaburzenie równowagi organizmu. Długotrwałe zażywanie amfetaminy spowodowało u Pana deregulację na poziomie neuroprzekaźnikowym, co obecnie może być przyczyną Pana odczuć. Organizm potrzebuje czasu, aby wrócić do normy fizycznej oraz psychicznej – mówiąc wprost konieczne jest odtrucie. Nie sądzę by konieczne tu były jakieś leki, ważniejsze jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Nie znam wszystkich faktów, nie wiem czy ciąg, o którym Pan pisze był jednorazowy, ale nie wydaje mi się by były podstawy do obaw, iż obecny stan nie minie.

Tak jak wspomniałam wcześniej, ma Pan szansę na powrót do dawnego życia i normalnego odczuwania, ale wymagać to będzie czasu i konsekwencji w odstawieniu narkotyków. Jeśli jednak obecny stan utrzymywałby się w Pana odczuciu zbyt długo wówczas proszę skonsultować się z psychologiem. Bezpośrednia rozmowa i gruntowny wywiad może odkryć pewne fakty, które wpłyną na diagnozę. Na dzień dzisiejszy chcę Panu także przekazać numer telefonu zaufania specjalizującego się w problemach związanych z używaniem narkotyków jest to: 0 801 199 990 (czynny od 16:00 do 21:00, koszt całej rozmowy 35 gr.). Pod tym telefonem zawsze może Pan liczyć na wsparcie, pomoc i informację osób odpowiednio do tego przygotowanych – warto mieć ten numer pod ręką.

Pozdrawiam