Trądzik na skórze twarzy i pleców

Mam 18 lat i już od pięciu lat walczę z trądzikiem. Całą twarz, czoło i plecy mam pokryte krostami (czoło strasznie mi się tłuści). Próbowałam już wszystkiego łącznie z poradami dermatologów i nic nie pomaga. Słyszałam, że trądzik można leczyć operacyjnie. Czy to prawda?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Proszę Pani. Trądziku pospolitego nie leczy się operacyjnie. Jedyna sytuacja w jakiej może przydać się wprawna ręka chirurga to trądzik wtórny. Niektóre guzy w nadnerczach wydzielają hormony, które powodują wiele zmian w funkcjonowaniu organizmu między innymi takie, które prowadzą do powstawania trądzika. Usunięcie operacyjne guza może w takiej sytuacji przynieść znaczną poprawę albo całkowite wyleczenie. 

W Pani sytuacji bardzo ważne jest zbadanie równowagi hormonalnej organizmu. Należy udać się do endokrynologa lub internisty. Być może przyczyna powstawania trądziku jest możliwa do usunięcia. 

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Nie trądziku nie leczy się operacyjnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty