Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik na twarzy podczas dni płodnych

Witam,W CZASIE owulacji mam armagedon na twarzy, nie chcę wychodzić z domu bo wyglądam jak nastolatka.. byłam już u wszystkich specjalistów którzy mogliby mi pomóc ale niestety żaden nie pomógł. Poza owulacją daję radę z stanem cery, ale kiedy nadchodzi ten czas całe czoło,dekolt,policzka są obsypane niektóre są duże i bolące.. brałam syndi 35 która tylko przerzuciła mój wysyp z dni płodnych na dni niepłodne, proszę o konretną radę a wręcz błagam.A i pod kreślam badania hormonalna są w porządku
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zasugerowałbym zastosowanie innego preparatu antykoncepcyjnego. Wspomniany problem wynika z wahań hormonalnych w okresie owulacyjnym. Nie jest to patologia w tym czasie, jednak w Pani przypadku organizm właśnie tak reaguje.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jeżeli zmiany na skórze pojawiają się cyklicznie to mają podłoże hormonalne- wydaje się konieczne rozszerzenie diagnostyki hormonalnej. Prawdopodobnie konieczne jest w Pani przypadku leczenie dermatologiczne w połączeniu z odpowiednio dobraną tabletką antykoncepcyjną.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

Napisanie-badania hormonalne są w porządku nie wnosi nic w możliwości udzielenia porady. Jeśli zostały wykonane badania poziomu prolaktyny z testem z MCP, poziomu androgenów jajnikowych i nadnerczowych, oraz hormonów tarczycy i wyniki są prawidłowe zostaje konsultacja w klinice endokrynologii

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Bez konsultacji i obejrzenia skóry nikt nie poda Pani 100% sposobu na radzenie sobie ze skórą.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy