Trądzik niemowlęcy czy coś innego?

Witam, nasza córcia skończyła dzisiaj miesiąc. Od około 1,5 tygodnia na twarzy, główce i szyi ma czerwone plamki, z których po jakimś czasie robią się przyszcze - w środku białe. Przemywamy to rumiankiem po czym skóra jest sucha i pojawia się delikatna skorupka na miejscu tych pryszczy. Czy jest to jakaś choroba? Czy po prostu tradzik niemowlęcy?
ponad rok temu

Zmiany, które Pan opisuje, mogą odpowiadać trądzikowi niemowlęcemu.

Same ustąpią bez pozostawienia śladu. W razie nasilenia się zmian, proszę o kontakt z dermatologiem, który przepisze łagodną maśc z antybiotykiem do miejscowego stosowania.

Proszę unikać przemywania twarzy rumiankiem oraz natłuszczania zmian.