Trądzik pojawiający się po masturbacji i po stosunku płciowym

Witam.Chciałbym prosić o rade gdyż mam problem z tradzikiem .Mam 20 lat i zauwazyłem od dośc dawna że tradzik wychodzi mi po masturbacji oraz po stosunku płciowym. Gdy nie uprawiam stosunku oraz sie nie masturbuje trądzik znika. Jak można temu zaradzić?Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Warto zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.