Trądzik u 14-latki

Mam 14 lat i mam trądzik. Nie jest duzy ,ale mi przeszkadza. Dbam o twarz tak czesto jak to mozliwe. Myje ją specjalnymi żelam do twarzy np takimi z NIVEA czy z ZIAI. Moj mama nie chce pojsc do dermatologa ze mn bo uwaza ze nie ma potrzeby. Ja nie chce sama tam isc a poza mama nie mam nikogo kto by mogl isc. :( Co robic ?
14 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie jestem w stanie ocenić stanu zaawansowania zmian skórnych na twojej twarzy, jednak w zaistniałej sytuacji warto porozmawiać ponownie z Mamą i przedstawić jej swoje argumenty. Np że czujesz się źle z trądzikiem. Możesz też Sama kupić sobie maść np Tribitic w aptece. Dobrze działa na trudno gojące się zmiany skórne.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
na początek proponuję:
skinoren krem co 2gi dzień na noc
acnederm naprzemiennie na noc ze skinorenem
Potem zostaje tylko dermatolog. Proponuję nie zwlekać zbyt długo. Czasami trądzik zaczyna się nasilać i pozostawia po wygojeniu trwałe blizny.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty