Transfer zarodka a przyrost bHCG

Jestem 16 dni po transferze dwudniowego zarodka. Pierwsze badanie beta hcg wykonane 12 dni po transferze, wynik 98. Drugie badanie dwa dni później w innym laboratorium 135. Po dwóch kolejnych dniach (dziś) powtórzone w tym samym laboratorium co ostatnio 162. Choroba Hashimoto, TSH (z dziś) 3,74. Przyjmowany Euthyrox, dawka 62,5. Czy można zrobić cokolwiek żeby poprawić przyrost beta hcg?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przyrost Beta Hcg zależy tylko i wyłącznie od zarodka rozwijającego się wewnątrzmacicznie. Proszę być dobrej myśli.
Wynik TSH jest za wysoki jak na ciążę. Proponuję konsultację u lekarza prowadzącego lub endokrynologa, który dobierze odpowiednią dawkę hormonów, aby obniżyć TSH.