Transport osoby z odleżynami do szpitala

odnosnie mojej babci 94 letniej, czy pogotowie moze zabrac babcie do szpitala na zabieg opracowania odlezyn czy sama mam ja zawiesc? dodam ze babcia jest po udarze czesciowo sparalizowana i nie wyobrazam sobie tego zeby samemu ja przetransportowac do szpitala,

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli pacjent jest obłożnie chory ma prawo do transportu sanitarnego. Wymagane jest zlecenie od lekarza o konieczności takiego transportu. Powinna Pani uzyskać takie zlecenie od lekarza chirurga z poradni, gdzie mają być opracowane zmiany lub lekarza POZ.