Trauma po zgonie kolegi w pracy

Mój ojciec ma 63 lata, ostatnio w pracy był świadkiem tragicznego zgonu kolegi z pracy. Od tej pory nie je, ma koszmary nocne, jest roztrzęsiony i zapija stres alkoholem. Jest prowadzone śledztwo w sprawie śmierci jego znajomego. Dzisiaj ojciec ciągle gdzieś dzwonił i prowadził z kimś rozmowy o dowodach i żeby sprawdzić monitoring, jednak te rozmowy prowadził sam ze sobą. W telefnie nie było zapisanych żadnych połączeń, a na pewno nie zostały skasowane. Czy to może być choroba psychiczna/trauma?

Dzień dobry,

Tylko podczas osobistej wizyty lekarz PSYCHIATRA może ocenić charakter zachowania Pana ojca.
Proszę tego nie lekceważyć i namówić ojca na wizytę - w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

Traumatyczne przeżycia -a z takim mamy tu do czynienia - mogą pozostawić duży ślad w psychice. To, co się dzieje z Pana ojcem może stanowić objawy stresu ostrego w reakcji na traume, ale może też być epizodem psychotycznym. Proszę namówić ojca na wizytę u lekarza psychiatry bądź u psychologa. Takich objawów nie można zlekcewazyc, gdyż mogą mieć potem swoje konsekwencje (w postaci rozwinięcia się różnego rodzaju zaburzeń na tle psychicznym, jak np. Ptsd). Pozdrawiam