Trudna sytuacja materialna

Jestem osobą bezrobotną od roku,niedawno dowiedziałam się ze jestem w ciąży ciesze się bo tak długo czekaliśmy na dziecko,ale obawiam sie czy będzie mnie stać go wychować z jednej pensji ponieważ nie jestem zarejstrowana w urzędzie pracy i jestem bez zasiłku i nie .wiem gdzie moge zgłosic się o pomoc,na rodzine nie moge liczyć,żyjemy z jednej pensji która starcza na skromne życie.Mam 32 lata i będzie to nasze pierwsze dziecko.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Pani sytuacja jest rzeczywiście trudna, ale jeśli jest Pani zdrowa- radzę jak najszybciej poszukać pracy, choćby niskopłatnej. Jeśli uzyska Pani zatrudnienie, to po porodzie będzie Pani miała prawo skorzystać z urlopu macierzyńskiego, w 100% płatnego, trwającego 20 tygodni! Następnie, jeśli przepracuje Pani w sumie 6 miesięcy (może być z przerwami), będzie Pani mogła uzyskać także urlop wychowawczy (do 3 lat), wraz z zasiłkiem (jeśli spełnią Państwo kryteria zarobkowe). Tak więc możliwości są, trzeba tylko postarać się o choćby najprostszą pracę. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!