Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trudna sytuacja materialna

Jestem osobą bezrobotną od roku,niedawno dowiedziałam się ze jestem w ciąży ciesze się bo tak długo czekaliśmy na dziecko,ale obawiam sie czy będzie mnie stać go wychować z jednej pensji ponieważ nie jestem zarejstrowana w urzędzie pracy i jestem bez zasiłku i nie .wiem gdzie moge zgłosic się o pomoc,na rodzine nie moge liczyć,żyjemy z jednej pensji która starcza na skromne życie.Mam 32 lata i będzie to nasze pierwsze dziecko.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Pani sytuacja jest rzeczywiście trudna, ale jeśli jest Pani zdrowa- radzę jak najszybciej poszukać pracy, choćby niskopłatnej. Jeśli uzyska Pani zatrudnienie, to po porodzie będzie Pani miała prawo skorzystać z urlopu macierzyńskiego, w 100% płatnego, trwającego 20 tygodni! Następnie, jeśli przepracuje Pani w sumie 6 miesięcy (może być z przerwami), będzie Pani mogła uzyskać także urlop wychowawczy (do 3 lat), wraz z zasiłkiem (jeśli spełnią Państwo kryteria zarobkowe). Tak więc możliwości są, trzeba tylko postarać się o choćby najprostszą pracę. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy