Trudne dzieciństwo a wpływ na dorosłe życie

Mam 24 lata. Ale wiem, że nie jestem taki jak większość. Opiszę siebie: w dzieciństwie ojciec dużo pił, a matka uciekała przed nim raz ze mną (nie miała powodu, robiła jak jej matka wcześniej), w gimnazjum i szkole średniej byłem "dręczony", uciekałem do świata bajek (m. in. Zorro) i widziałem siebie jako nieznanego, ratującego pokrzywdzonych. W czasie rozmów z innymi mam skłonność do analizowania na żywo, ukrywania emocji, oglądania seriali i wynajdywania niezwykłych osób i naśladowania ich.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to namawiam na podjęcie psychoterapii.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień - gdzie również oferowana jest pomoc bliskim osobie uzależnionej) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Proszę skonsultować się z psychologiem i podjąć terapię. Przypuszczam, że odczuwa Pan dyskomfort, gdyż w winnym wypadku nie pisałby Pan tu na portalu.
Trzeba wziąć pod uwagę, że wzrastał Pan w trudnych rozwojowo i emocjonalnie warunkach. W związku z tym mógł wytworzyć się w Panu syndrom DDA, który może być źródłem różnego rodzaju problemów emocjonalnych, społecznych, w relacjach z innymi itd. Dręczenie w szkole natomiast może powodować róznego rodzaju lękowe zaburzenia, które rozwiązywane są przez pana w "magiczny sposób" fantazjowania, myślenia o bohaterach komiksów i ich naśladowanie. Terapia pozwoli Panu przepracować problemy z przeszłości i nauczy Pana zadaniowych, racjonalnych sposobów radzenia sobie z problemami. Pozdrawiam.

Witam,
jeśli obecny sposób postrzegania, analizowania sytuacji i nawiązywania kontaktów z innymi osobami powoduje Pana dyskomfort warto skonsultować się z psychoterapeutą. Podjęta nad sobą praca może pozwolić na inne, korzystniejsze dla Pana spojrzenie na siebie z przeszłości i nauczenie się nowego sposobu reagowania. Pomoc można uzyskać prywatnie oraz w ramach refundacji NFZ - Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Uzależnień (wsparcie dla Dorosłych Dzieci Alkoholików)
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl