Trudności w nawiązywaniu kontaktów u 25-letniej kobiety

Jak swobodnie zgadywać do ludzi widząc ich w pracy.nic mi nie przychodzi do głowy i na codzień borykamy się z tym problemem czy można coś zrobić z tym?

Małgorzata Panek

Najważniejsze to zacząć. Na początku może się to wydawać sztuczne, " Cześć, co słychać?", ale z czasem z grzecznościowego powitania zmieni się na miłe pogawędki.
Proszę nie przejmować się skrępowaniem j po prostu spróbować. Nie ryzykuje Pani niczym.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Tutaj nie da się udzielić takiej gotowej rady, recepty na Pani kłopot.
Jeśli chce Pani łatwiej wchodzić w kontakt z drugim człowiekiem, chociażby przez zagadanie go to radziłabym wybrać się na jakieś warsztaty, treningi komunikacji itp. A jeśli problem okaże się głębszy to proponuję psychoterapię. Ćwiczenie nowych umiejętności może Pani zacząć np. uśmiechając się do kogoś i zadając proste grzecznościowe pytanie typu: Hej, co u ciebie, albo: Ładna dzisiaj pogoda, wczoraj było okropnie, albo: Nie wiesz gdzie można kupić coś tam? Albo: Byłaś ostatnio na czymś dobrym w kinie? Pozdrawiam i życzę powodzenia.