Trudności w odchudzaniu brzucha u 24-latka

Płaski brzuch bez utraty wagi? Witam! Ostatnio wziąłem się za odchudzanie, mój wzrost to 169cm. Jestem mężczyzną, ważyłem 79 kilo, zacząłem się odchudzać i dobrze mi szła utrata wagi, zszedłem już do 73 i jeszcze trochę drogi przede mną.. problem w tym że brzuch nie chce maleć, może zmniejszył się z 1cm ale to za mało. Jeśli tak dalej pójdzie to dojdę do wagi prawidłowej a brzuch nadal pozostanie. Co robić? Robię brzuszki, przysiady, zmieniłem odżywianie ale tylko waga spada a nie obwód. Pomocy.

Witam Pana,

Niestety brzuch jest tą częścią ciała z którą najtrudniej jest się uporać podczas odchudzania oraz rzeźbienia ciała. Bardzo ważną role odgrywa w tym przypadku dieta. Wpływ ma tu tzw ,,czysty talerz'' czyli produkty jak najbardziej naturalne, pozbawione w jak największym stopniu chemii, soli i sodu. Ważna jest również regularność posiłków oraz ilość wypijanych w ciągu dnia płynów. Proszę spożywać 5posiłków dziennie w odstępach 3h i pić około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień. Zwraca Pan szczególną uwagę na skład produktów. Proszę być cierpliwym, dalej zdrowo się odżywiać i ćwiczyć a brzuch stanie się płaski.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Oprócz zdrowego racjonalego odżywiania najlepiej byłoby skonsultować się z trenerem personalnym, który ułoży odpowiedni zestaw ćwiczeń na brzuch. Niestety brzuszki i przysiady to troszkę za mało. Pozdrawiam.

Witam!
Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to zachęcam do konsultacji z trenerem personalnym.
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska