Trudności w schudnięciu

Witam! Proszę o poradę w kwestii utraty zbędnego tłuszczu i ocenę wybranego planu ćwiczeń. Jestem kobietą, mam 155 cm wzrostu i ważę 53 kg, typ klepsydry. Niby nie widać po mnie, że coś mi zalega, ale chciałabym się pozbyć tłuszczu z pośladków i ud, także z łydek. Niestety, mam genetyczną skłonność do tycia właśnie w tych partiach i bardzo ciężko coś na to poradzić. Tydzień temu zaczęłam nordic walking, 3 razy w tygodniu po godzinie, dość szybkim tempem; również dwa razy w tygodniu wykonuję ćwiczenia fitness ogólne (brzuszki, przysiady itp.). Poza tym w tym tygodniu zacznę pływać (2 x tydzień po godzinie). Zaczęłam też ze skakanką, ale z braku prawdziwej kondycji jest to na razie kilka minut. Jeśli chodzi o dietę, od dawna jem słodycze tylko raz-dwa razy na tydzień (w niewielkich ilościach), staram się jeść dużo białka, ograniczać tłuszcz, prawie w ogóle nie jem węglowodanów prostych (tylko owoce). Jem 5-6 lekkich posiłków dziennie. Poza tym piję dużo zielonej i czerwonej herbaty oraz wody mineralnej. Mimo to trudno mi zrzucić tłuszcz. A teraz właściwe pytanie: czy obrany przeze mnie lan ćwiczeń ma szansę przynieść efekty? A może to za dużo na raz, zwłaszcza dla osoby początkującej, i korzystniejsze będzie ograniczenie się do 3-4 dni ćwiczeń na tydzień? Z góry dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 22.
Jest to wartość prawidłowa.
Przykładowe ćwiczenia pomocne w kształtowaniu konkretnych partii ciała znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl
Opisany przez Panią styl żywienia/aktywności fizycznej, z pewnością zredukuje ryzyko efektu jo-jo i pomoże uzyskać ładną sylwetkę.
Niestety dolne partie ciała są oporniejsze na podejmowane wysiłki, dlatego też musi się Pani uzbroić w cierpliwość.
Na aktywność powinna Pani poświęcać minimum 30 minut dziennie.
Zgodnie z zaleceniami, wysiłki przyczyniające się do utraty masy ciała, powinny trwać co najmniej 1 godzinę.
Jeśli jednak jest Pani początkująca, może Pani do tego czasu dochodzić stopniowo.
Pozdrawiam