Trudności w ułożeniu życia i depresja

Depresja? Nie potrafie sobie ulozyc wlasnego zycia!. Za duzo mysli w glowie strach, lek, wstyd i bol psychiczny, boje sie tego co juz bylo bardzo dawno temu. Codziennie mysle jak by to bylo gdybym zniknela, odeszla... Tyle razy probowalam zawsze cos mnie powstrzymuje!. Nawet nie potrafie spokojnie odejsc!.

Widzę, że wiele w Pani trudnych do zniesienia uczuć i myśli, które powodują, że życie staje się ciężkie do udźwignięcia. Nie pisze Pani o co konkretnie chodzi, ale sygnalizuje, że to co się w Pani dzieje powoduje, że traci Pani nie tylko chęć do życia, ale wyobraża Pani sobie, co by było, gdyby Pani nie istniała, zakończyła swoje życie. Ponieważ potrafi Pani nazwać uczucia, które się pojawiają, a także łączy to Pani z przeszłością sugeruję, aby poukładać sobie wszystko i znaleźć nie tylko powody trudności, ale i "sposoby" na przyszłość. Ponieważ samemu jest niezmiernie trudno, a bliscy często nie dysponują odpowiednimi umiejętnościami (mimo chęci pomocy), proponuję skorzystać z pomocy specjalisty-psychoterapeuty. być może też Pani obecny stan (zbyt mało wiem na ten temat) wymaga wsparcia się farmakologicznego.

Dużo jest w Pani bólu i cierpienia. To bardzo ważne i trudne uczucia. Nie muszą one powodować tylko i wyłącznie destrukcji, w procesie psychoterapii można je " przekuć" w coś dobrego. Często kryzys na który odpowiednio zareagujemy staje się motywatorem i początkiem rozwoju. Polecam Pani wizytę u specjalisty który pomoże znaleźć sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami i dostrzec te dobre strony życia:)
Życzę Pani trwałej poprawy samopoczucia:). Pozdrawiam!