Trudności z funkcjonowaniem pomiędzy ludźmi

HEJ. Jestem skonczona,nie umie funkcjonowac wsrod ludzi,nie wychodzi ze mnie nic,udaje ze ich nie ma, bo nie moge znalezc zadnych slow potrzebnych do komunikacji.Jestem lekliwa, cicha, mam monotonny glos, zadaje tylko pytania krotkie i czesto ludzie nie wiedza o co mi chodzi, zapominajac odpowiedz.Dziwnie sie zachowuje,ludzie sie mnie boja, a ja boje sie zycia,nie mam renty,bez pieniedzy umre z glodu,od dziecka czulam sie inna.Kazdego unikam, czuje sie winna, mam odruch tikow, ucieczki.

Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i podjąć psychoterapię. Podobne objawy mogą świadczyć o zaburzeniach o podłożu organicznym, depresji, zaburzeniach adaptacyjnych lub zaburzeniach osobowości. Diagnostyka i podjęcie leczenia jest konieczne dla poprawienia zarówno funkcjonowania, jak i samooceny, poczucia wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, które z kolei zaowocuje lepszym funkcjonowaniem z innymi.