Trudności z nawiązywaniem kontaktu z ludźmi

Mam 38.Mój problem polega na tym,że podczas rozmowie z ludźmi mam trudności w zrozumieniu tego co oni do mnie mówią.Po kilku minutach ich słowa stają się dla mnie coraz bardziej niezrozumiałe.Po pewnym czasie (1do2 h) staje się skołowana,pojawia się ból głowy,mdłości i brzuch pęcznieje.Mam też problem ze zrozumieniem czytanego tekstu z zapamiętywaniem i uczeniem się nowych rzeczy.Czuje się jak niedorozwinięta i wstyd mi.Muszę podjąć pracę i boję się ośmieszyć,że nie zrozumiem prostych poleceń

Witam

Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia somatycznego podłoża Pani dolegliwości oraz konsultację psychologiczną i wykonanie dokładnego badania psychologicznego i neuropsychologicznego, co pozwoli odpowiedzieć na pytanie, skąd biorą się Pani trudności, a dzięki temu umożliwi dobranie odpowiednich form pomocy. Jeśli podłoże problemów będzie miało charakter emocjonalny pomocne mogą się okazać takie metody jak psychoterapia, nauka relaksacji, trening pewności siebie i komunikacji.

Pozdrawiam,
Katarzyna Binder

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do wstępnej konsultacji z neuropsychologiem i psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
O skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu ( w ramach NFZ-tu ).

Życzę Pani pomyślności,
Irena Mielnik-Madej