Trudności z oddawaniem moczu i częstomocz
Kiedyś nie mogłem nagiąć do sikania a teraz szukam w spodniach żeby nie nasikać w nie, w ogóle nie stoi przy pełnym pęcherzu. sikam trzy raz w nocy co prawda wieczorem pije do trzech herbat,zdarza się piwko jakiś napój.Byłem na badaniach(USG) i na PSA wyniki są dobre.proszę o jakąś porade

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trudno powiedzieć co jest powodem Pana dolegliwości. Warto jednak wspomnieć wzwód nie jest konieczny do prawidłowego oddawania moczu. Jeżeli jednak jest to problem sugerowałbym zgłosić się do urologa.
Witam, objawy takie jak naglące parcia ("szukam w spodniach żeby nie nasikać w nie"), konieczność oddawania moczu w nocy ("sikam trzy raz w nocy") są klasycznymi dolegliwościami w przeroście prostaty i/lub nadreaktywności pęcherza. Badanie USG I PSA może być przy tym prawidłowe. Konieczna wizyta u urologa. Pozdrawiam RH