Trudności z osiągnięciem orgazmu

Mam duze problemy z orgazmem....to znaczy nigdy go nie mialam w trakcie stosunku (gdy byl we mnie) zawsze tylko w inny sposob. Moj orgazm jest tylko i wylacznie z zewnetrznych organow to znaczy gdymaz jest we mnie i np dotyka mnie reka to czuje sie lepiej ale w tej pozycji bez reki nie bylo by nic. Do tego w trakcie wysilkow meza musze wyobrazac sobie cos hardkorowego czego z pewnoscia w realu nie chciala bym przezywac. Czy to normalne ze orgazm mam tylko taka droga?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością nie jest to normalne, choć niestety dość powszechne. Problem ten wynika z nastawiania do seksu a także z przyzwyczajenia do konkretnych powtarzalny ruchów.

W samych fantazjach nie ma nic złego. Natomiast warto skonsultować się ze specjalistą (seksuologiem-psychoterapeutą) w kwestii braku orgazmu. Rozumiem, że rozmowa na temat intymnych kwestii jest trudna, ale proszę pamietać, że seksuolog to specjalista jak każdy inny. Nie warto się męczyć, gdy leczenie jest dostępne.