Trudności z poradzeniem sobie z problemami życiowymi

Witam, w moim życiu tyle się dzieje że nie daje sobie rady.... Od dzieciństwa żyłam w domu gdzie ojciec jest alkoholikiem, awantury, noce nie przespane ... do dziś .... mam narzeczonego, który jest uzależniony od marihuany ale chodzi na terapie i stara się to rzucić, nie mam pracy, staramy się o dziecko jednak bez efektów. Jestem strasznie nerwowa nie mogę sobie już poradzić z tymi wszystkimi problemami... Mam wrażenie że wszystko co najgorsze spada na mnie ...nie mam ochoty wstawać z łózka ...

Witam,
zapewne warto byłoby poszukać pomocy i wsparcia w radzeniu sobie z tymi wszystkimi problemami, ułożeniu sobie tego wszystkiego. Zapewne dobrą osobą do takiego wsparcia byłby psycholog. Z tego co Pani pisze widzę, duże obciążenie problemami w dzieciństwa oraz także pewne ryzyko - nawet depresji, brak chęci do wstania z łózka. Zachęcałabym do szukania pomocy w poradniach zdrowia psychicznego, tam otrzyma Pani pomoc w ramach ubezpieczenia - bezpłatną, psychologa oraz psychiatry, warto także skonsultować się z psychiatrą w celu postawienie diagnozy, gdyby istniała możliwość warto także skorzystać z psychoterapii. Proszę poszukać oraz udać się do odpowiedniej do Pani miejsca zamieszkania poradni zdrowia psychicznego, spotkać się ze specjalistami oraz skorzystać z pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej miejscowości psychoterapeutę i udać się na konsultację.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, Poradni Leczenia Uzależnień lub prywatnie.