Trudności z przełykaniem pokarmów

Od paru tygodni mam problem z przełykaniem śliny a już nie mówiąc o pokarmach mam wrażenie jakby coś ściskało mi gardło jakaś wydzielina parę razy już sie zadławiłam teraz mam lęk przed jedzeniem nie wiem co robić pomocy

Witam! Trudności z połykaniem (dysfagia) mogą być spowodowane przez liczne przyczyny, m.in. choroby neurologiczne, ucisk przełyku przez powiększone węzły chłonne czy tarczycę a nawet nowotwory. Wskazana jest pilna wizyta u lekarza rodzinnego. Po zebraniu dokładniejszego wywiadu oraz zbadaniu skieruje Panią do specjalisty, celem dalszej diagnostyki i doboru odpowiedniego leczenia.

Proszę przeanalizować problem.Czy objawy się nasilają pod wieczór ? Czy towarzyszą im poczucie zmęczenia ( problem z wejściem po schodach?) i ewolucja rano czujemy się dość dobrze wieczorem jest znacznie gorzej.Czy ich wystąpienie wyprzedziła infekcja lub objway zatrucia pokarmowego?
Problem wymaga oceny neurologa,który weźmie pod uwagę szereg schorzeń w tym miastenie
Pozdrawiam