Trudności z radzeniem sobie ze śmiercią rodzica

witam, dwa lata zmarła mi mama, nagle, od tamtej pory panicznie boje się o to że coś stanie się tacie albo bratu, wystarczy ze chwile nie odbierają telefonu a ja już wpadam w panike i układam sobie swoje scenariusze, w głowie widze ich , ze np. mieli wypadek, leża zakrwawieni, widze ich w trumnie. ten strach jest tak paraliżujący ze wiele razy cały dzień myslę o tym a moje myśli to np. "dzisiaj już ostatni raz ich widze, jutro umrą albo zginą w wypadku". Proszę o pomoc, nie wiem co robić!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Powinna Pani zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty. Przeżycia związane z odejściem mamy pozostawiły ślad na Pani psychice, utraciła Pani poczucie bezpieczeństwa, które trzeba odbudować. Zachęcam do poproszenia o wsparcie specjalisty, on będzie wiedział jak pokierować terapią, żeby przyniosła pozytywne rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie