Trudności z utrzymaniem relacji międzyludzkich

Mam duże problemy z utrzymaniem relacji międzyludzkich na początku zawsze jest fajnie a potem ludzie każą mi iść do psychiatry i sobie idą nie tłumacząc o co chodzi mam tego już dość po ostatnim razie postanowiłam że nie będę w ogóle nawiązywać relacji czym takie relacje zastąpić? może lepiej chodzić tylko w miejsca publiczne typu kościół i z nikim nie gadać po prostu, zresztą cały czas się boję że coś palnę ogólnie jestem za szczera .Ode mnie nawet świadkowie Jehowy zwiewają także masakra

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przeanalizowania jak do tej pory wyglądały Pani relacje, w jaki sposób Pani wchodzi w relacje, co dzieje się potem, co jest przyczyną tak szybkich, powtarzających się ucieczek z relacji z Panią itp. Zmiana zachowania, poprawa poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i pewności siebie, świadomość własnych wartości i priorytetów powinny pomóc w lepszym rozumienie siebie i funkcjonowaniu w życiu, a tym samym poprawić jakość i satysfakcję z relacji.

Dzień dobry,

Może niekoniecznie, żeby udawała się Pani do psychiatry, ale spotkanie konsultacyjne z psychoterapeutą lub psychologiem może okazać się dobrym rozwiązaniem.
Oni po osobistym zbadaniu Pani, określą dalsze - najlepsze dla Pani - postępowanie.

Witam Panią serdecznie. Czytając Pani list widać jak trudno jest Pani utrzymywać relacje i jak bardzo niekorzystnie wpływa to na Pani funkcjonowanie i dobre samopoczucie. Cierpienie wywołane tą sytuacją może być z kolei dobrym powodem do rozpoczęcia pracy nad sobą. Uważam, że pomocna dla Pani może być wizyta u psychologa - psychoterapeuty. Później prawdopodobnie specjalista zaproponuje Pani psychoterapię. Jest to metoda pracy, która doskonale nadaje się do rozwiązywania problemów dotyczących relacji. Dzięki spotkaniom będzie miała Pani okazję dowiedzieć się z jakiego powodu i w jaki sposób buduje Pani relacje, których efektem jest to, że ludzie się od Pani odwracają. Z kolei takie informacje pomogą Pani w późniejszym czasie to zmieniać (pod warunkiem, że Pani będzie tego chciała), by mieć bardziej satysfakcjonujące związki z innymi. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz